ARCHIWUM




Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia

wiosny i wiarą w sens życia.

Pogody w sercu i radości płynącej z faktu

Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego Święconego w gronie

najbliższych osób wszystkim wędkarzom

i członkom Koła PZW nr 1 w Sandomierzu

życzy Zarząd Koła.






Klasyfikacja Grand Prix - Zima 2012


1 URA Stanisław
2 DĘBOWSKI Jacek
3 LINART Gracjan
4 LIPIEC Andrzej
5 SZYMAŃSKI Ryszard
6 NIEŚCIOR Andrzej
7 KAZIMIERSKI Mariusz
8 SZYMAŃSKI Łukasz
9 BUGAJSKI Rafał
10 KWAŚNIK Jan
11 ŚMIESZEK Michał
12 ŚMIESZEK Paweł
13 PAŁACHA Waldemar
14 WĄS Janusz
15 MARZEC Michał
16 CHORAB Sebastian
17 ŚMIESZEK Krzysztof
18 GOŹDZIOWSKI Roman
19 NIEŚCIOR Kamil
20 GUZIN Andrzej
21 STĘPIEŃ Tomasz
22 DROZDOWSKI Rafał
23 MAJ Edmund
24 SIWKO Michał







Pstrąg Koprzywianki - 2012



Zarząd Klubu Wędkarstwa Sportowego LUSOX zapraszaw niedzielę 25.03.2012 na pierwsze towarzyskie zawody spinningowe w roku 2012 połączone ze Świętem Wędkarza które odbędą się na rzece Koprzywiance i jej dopływach.
Start 7 rano przy zalewie Szymanowice.




GP zima 2012 Puchar Prezesa Koła PZW nr 1

I - Szkodziński Ireneusz - 4920 pkt Koło nr 5
II - Ura Stanisław - 2795 pkt Koło Nr 1
III - Linart Gracjan - 2565 pkt Koło Nr 1

Największą ryba był Krąp - 585 g, złowiony przez kol. Mariusza Kazimierskiego (koło PZW nr 1)
Sędzia Główny - Edward Mrówka

































Otwarte Podlodowe Mistrzostwa Koła PZW nr 1 w Sandomierzu

Otwarte Podlodowe Mistrzostwa Koła na zalewie w Koprzywnicy
W Otwartych Podlodowych Mistrzostwach Koła Nr 1, które 5 lutego br. odbyły się na zalewie w Koprzywnicy, startowało 39 zawodników.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli:
1. Wójcik Andrzej Koło Nr 2 Tarnobrzeg - 2285 g
2. Bukiel Jarosław Koło Nr 43 Kazanów - 2140 g
3. Wojtak Radosław Koło Nr 4 Nisko - 1800 g

W Mistrzostwach Koła nr 1 zwyciężyli:
1. Kwaśnik Jan - 1 605 g
2. Lipiec Andrzej - 1 275 g
3. Szymański Ryszard - 1 120 g
4. Chorab Sebastian - 995 g
5. Ura Stanisław - 950 g
6. Nieścior Kamil - 875 g

Zarząd Koła PZW nr 1 w Sandomierzu oraz organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania dla kol. Janusza Batogowskiego, prezesa koła PZW z Koprzywnicy, za pomoc okazaną przy organizacji zawodów.




OTWARTE PODLODOWE MISTRZOSTWA KOŁA NA 2012 W KOPRZYWNICY

W Otwartych Podlodowych Mistrzostwach Koła Nr 1, które 5 lutego br. odbyły się na zalewie w Koprzywnicy, startowało 39 zawodników.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli:
1. Wójcik Andrzej Koło Nr 2 Tarnobrzeg - 2285 g
2. Bukiel Jarosław Koło Nr 43 Kazanów - 2140 g
3. Wojtak Radosław Koło Nr 4 Nisko - 1800 g

W Mistrzostwach Koła nr 1 zwyciężyli:
1. Kwaśnik Jan - 1 605 g
2. Lipiec Andrzej - 1 275 g
3. Szymański Ryszard - 1 120 g
4. Chorab Sebastian - 995 g
5. Ura Stanisław - 950 g
6. Nieścior Kamil - 875 g

Zarząd Koła PZW nr 1 w Sandomierzu oraz organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania dla kol. Janusza Batogowskiego, prezesa koła PZW z Koprzywnicy, za pomoc okazaną przy organizacji zawodów.











Wszystkim wędkarzom życzymy w przyszłym roku bardziej przyjaznej wody, taaaaakich okazów, i jak najlepszych wyników, Nowy Rok przywitajcie w szampańskim nastroju ufając, że będzie wspaniały i przyniesie niezapomniane chwile. Pomyślności, zdrowia, spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2011 wszystkim wędkarzom i członkom Koła PZW nr 1 w Sandomierzu życzy Zarząd Koła.







Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Członków Koła PZW nr 1 w Sandomierzu



Zarząd Koła PZW nr w Sandomierzu informuje że w dniu 29.01.2011 (sobota) o godz 16.00 W Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej (dawna OAZA) na ulicy Armii Krajowej 1 odbędzie się w/w Zgromadzenie Członków Koła.







Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Zarząd Koła PZW nr w Sandomierzu

składa wszystkim wędkarzom i ich rodzinom

najlepsze życzenia.

Niech ten szczególny okres będzie dla wszystkich

okresem zadumy, wyciszenia, wypoczynku

i prawdziwej radości.



\
Wyniki Drużynowe XXIX Ogólnopolskich Zawodów w Wędkowaniu Nocnym o Puchar X wieków Sandomierza



1. Suchedniów - 26540

2. Starachowice 3 - 21900

3. ,,Młodzież ” Jędrzejów - 18080

4. ,,Lin” Jędrzejów 1 - 16780

5. ,,Amur” Radzyń Podlaski - 16415

6. Zander -Radzyń Podlaski - 13725

7. ,,Marena” 2 - 13020

8. Sandomierz Koło Nr 1/1 - 12710

9. Starachowice 2 - 12415

10. Bel-gips Sandomierz - 12000

11. Koło Nr 1 ,,Brzana ” 1 - Kielce - 11165

12. Koło Nr 2 Tarnobrzeg - 10260

13. Rozwadów Koło Nr 3 - 9155

14. Starachowice 1 - 8980

15. ZG Olsztyn - 8010

16. ,,Lin” Jędrzejów 3 - 7070

17. ,,Lin” Jędrzejów 2 - 5800

18. ,,Lin” Jędrzejów 5 - 5605

19. Sandomierz Koło Nr 1 /2 - 4250

20. ,, Gazy ” Sandomierz - 3090

21. Kutno 1 - 2570

22. ZG Bydgoszcz -2480

23. ,,Marena” 1 - 1470


Razem złowiono 239,5 kg

Serdecznie Gratulujemy Zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku!




V tura gruntowych zawodów wędkarskich z cyklu GP



Zarząd Koła PZW nr 1 w Sandomierzu zaprasza wszystkich wędkarzy do uczestnictwa w zawodach gruntowych które odbędą sie 27.08.2011 na rzece Wiśle w Sandomierzu.

Miejsce zbiórki - Bulwar - Murek, godz 5.30. Koszt uczestnictwa w w/w zawodach wynosi 15 zł

Serdecznie zapraszamy!!




XXIX Ogólnopolskie Zawody w Wędkowaniu Nocnym o puchar X Wieków Sandomierza



UWAGA!!! Z uwagi na wysoki poziom wody w Wiśle, zawody zostały przeniesione na 20/21 sierpnia 2011 roku. Za zmianę terminu, wynikającą z nieprzychylności aury, kolegów wędkarzy bardzo przepraszamy!!! Więcej informacji pod numerem telefonu 695 732 232, 663 380 230, 502 380 709.









Dzień Dziecka z wędką na Starym Porcie - 04.06.2011



Urząd Maiejski w Sandomierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Sandomierzu zapraszają wszystkie dzieci do udziału w imprezie wędkarskiej na Starym Porcie. Zbiórka na parkingu obok spichlerza o godzinie 15:00. ( Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki).

Dzieci muszą przebywać pod opieką pełnoletnich opiekunów.

Zapraszamy najmłodszych, zapewniamy duzo fajnych nagród

Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać Straż Miejska.

Serdecznie zapraszamy!


Spławikowe Mistrzostwa Koła nr 1 "Sandomierz 2011"


Zarząd Koła PZW nr 1 w Sandomierzu zaprasza członków Koła na w/w zawody które odbędą się 22.05.2011 (niedziela) na "Murku" i Starym Porcie.

Zbiórka zawodów w dniu zawodów o godz. 6:00 przy bramie wjazdowej na Bulwar im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.Zawody zostaną rozegrane w 3 kategoriach: Kadeci, Juniorzy, Kobiety/Seniorzy.

Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi 10 zł.

Zapraszamy serdecznie!



Polski Związek Wędkarski Koło nr 1 w Sandomierzu zaprasza wędkarzy w piątek 20 maja 2011 roku do akcji oczyszczania brzegu "Starego Portu" na którym odbywać się będą rodzinne spotkania z wędką połączone z grillowaniem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek od godz 17:00.

Zbiórka na parkingu obok spichlerza.

Zapraszamy serdecznie!


Spinning Start - Sandomierz - 2011



Sezon spinningowy w pełni otwarty! Tak można powiedzieć patrząc na wyniki zawodów pod patronatem Burmistrza Miasta Sandomierz. 32 zawodników wystartowało w inauguracyjnych zawodach spinningowych w Sandomierzu, 3 z nich zgłosiło komplety przed czasem a 20 zawodników zdobyło punkty przynosząc ryby do wagi. Łowiono głównie okonie, bolenie klenie, jazie i szczupaki. Pogoda dopisała, nie padało z rana było trochę chłodno ale nie miało to wpływu na wyniki.

Skład sędziowski Franciszek Makowski, Edward Mrówka, Jacek Wódz i Edmund Maj jak zawsze szybko i sprawnie wytypowali zwycięzcę.

Sędzia klasy międzynarodowej a zarazem Przewodniczący Rady Miasta Sandomierz Marceli Czerwiński z polecenia Burmistrza oraz Dyrektor do Spraw Sportu w Okręgu Tarnobrzeg Krzysztof Czusz wręczyli nagrody i pogratulowali wszystkim wyników.



Oto wyniki :

Seniorzy:

1. Gracjan Linart - Lusox - 5680pkt - 2 bolenie - komplet 2980
2. Piotr Mazur - Lusox - 2660pkt - szczupak/boleń - komplet 920
3. Bogdan Chwiej - Lusox - 2460pkt - boleń/4 klenie - komplet 1080
4. Rafał Drozdowski - Lusox - 1780 pkt - boleń/3 okonie
5. Piotr Cyburt - Lusox - 1760 pkt - boleń/kleń/3 okonie
6. Rafał Fronc - Koło nr 1 - 1680 pkt - boleń/okoń
7. Mirosław Czuba - Ostrowiec - 1260 pkt - boleń/2 okonie
8. Robert Zollner - Zander - 800 pkt - szczupak
9. Piotr Marczyk - Ostowiec - 750 pkt - boleń
10.Adam Wojciechowski - Atut - 650 pkt -boleń
11. Grzegorz Kozioł - Lusox - 635 pkt - jaź/5 okoni
12. Tomasz Dziura - Lusox - 580 pkt - 2 klenie/okoń
13. Szymon Bujczenko - Lusox - 550 pkt - 7 okoni
14. Jan Kwaśnik - Koło nr 1 - 435 pkt - 3 okonie
15. Paweł Szczygieł - Atut - 395 pkt
16. Marcin Bukała - Atut - 350 pkt - 3 okonie
17. Krzysztof Małaczek - Atut - 270 pkt - 3 okonie
18. Stanisław Okrzyński - Lusox - 150 pkt - okoń
18. Łukasz Skrzypek -Lusox - 150 pkt - okoń
20. Paweł Zioło - 70 pkt - okoń


Juniorzy:
Kamil Nieścior - Koło nr 1 - 1100 pkt - boleń



Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!




Pierwsza Rybka - 2011



Zarząd Koła PZW nr 1 w Sandomierzu serdecznie zaprasza wszystkich członków Koła na w/w zawody wędkarskie. Zawody odbędą się w sobotę 16 kwietnia 2011 na zbiorniku "Zarybionym" i Starym Porcie.

Koszt udziału w zawodach wynosi 10 zł. Zbiórka o godz 7:00 na parkingu obok spichlerza.

Zawody odbędą się w 3 kategoriach:

Kategoria I - zawodnicy w dyscyplinie spławikowej-wyczynowcy - miejsce Stary Port
Kategoria II - zawodnicy w dyscyplinie spławikowej-amatorzy - miejsce zbiornik "Zarybiony"
Kategoria III - zawodnicy w dyscyplinie gruntowej - miejsce Stary Port.

Podczas zawodów można wędkować tylko na jedną wędkę.

Serdecznie zapraszamy!




Pstrąg Koprzywianki - 2011



W niedzielę 20.03.2011 odbyły się pierwsze zawody z cyklu GP pstrągowego. Na starcie stawiło sie 32 zawodników z różnych okręgów którzy przez 7 godzin próbowali przechytrzyć "kropka".

Sędzia Główny Stanisław Pikus nie miał większych problemów z wytypowaniem zwycięzcy.Ostatecznie zawody wygrał V-ce prezes Klubu Lusox Andrzej Trębicki łowiąc pstrąga o wymiarze 43,4 cm. Jak się okazało później był to jedyny wymiarowy pstrąg w całych zawodach (wymiar 35 cm).

Serdecznie gratulujemy a reszcie zawodników życzymy lepszych rezultatów na kolejnych zawodach które odbędą się na rzece Bukowa 17.04.2011.







Otwarte towarzyskie podlodowe zawody o Puchar Prezesa Klubu SENSAS Tarnobrzeg Krzysztofa Śmieszka



W niedzielę 06.03.2011 na Zalewie w Koprzywnicy odbyły się w/w zawody podlodowe. Wiosenna pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu zawodów w których 31 zawodników wzięło udział. Łowiono głównie płocie i okonie.

Oto wyniki:

1. R.Wojtak - 1950
2. A.Kaczmarski - 1815
3. J.Gregorczyk - 1790
4. G.Wrzesień - 1685
5. J.Bukiel - 1650
6. Ł.Szymański - 1575
7. S.Ura - 1505
8. J.Dębowski - 1370
9. S.Chorab - 1130
10. T.Kacperkiewicz - 1070
11. R.Głód - 985
12. Z.Duda - 930
13. J.Leszczyński - 880
14. Z.Utnicki - 820
15. A.Guzin - 810
16. R.Bugajski - 790
17. M.Śmieszek - 770
17. R.Szymański - 770
19. A.Maciejewski 730
20. A.Turosz 725
21. P.Śmieszek 655
22. G.Linart - 630
23. A.Mazur - 625
24. G.Pająk - 490
25. R.Choroś - 435
26. M.Kazimierski - 375
26. W.Olejarz - 375
28. R.Toboła - 315
28. E.Maj - 315
30. Z.Ślimak - 40
31. J.Stawarz - 0


Serdecznie gratulujemy!




Zakończenie Sezonu Podlodowego 2010/2011


Zarząd Koła PZW nr 1 w Sandomierzu zaprasza wszystkich na ostatnie w tym sezonie otwarte towarzyskie zawody podlodowe.

Zawody odbędą się 05.03.2011 na Wisełce koło Gór Pieprzowych. Zbiórka do godz 7.30 rano.

Sędziować będą jak zawsze Józef Bober i Edward Mrówka.

Serdecznie zapraszamy.



Wyniki towarzyskich zawodów Podlodowych o Puchar Prezesa Koła nr 1 w Sandomierzu








Wyniki towarzyskich zawodów podlodowych w Siczkach i Szymanowicach



Towarzyskie Podlodowe Zawody w Siczkach 05.02.2011
miejsceimie i nazwiskoilość punktów
1Wrzesień Grzegorz1505
2Gregorczyk Jarosław1475
3Szymański Łukasz1330
4Choroś Robert1325
5Śmieszek Paweł1240
6Szkodziński Ireneusz1150
7Kaceprkiewicz Tomasz965
8Głód Ryszard885
9Maciejewski Andrzej830
10Bujczenko Szymon825
11Mazur Andrzej805
12Śmieszek Michał740
13Szymański Ryszard 680
13Kazimierczak Sylwester680
15Bugajski Rafał665
16Leszczyński Jan620
17Jakubowski Wojciech585
18Duda Zbigniew575
19Maj Edmund500
20Weinberger Artur445
21Pająk Grzegorz430
22Dębowski Jacek385
23Bukiel Jarosław350
24Skórnicki Sławomir330
25Kwaśnik Tomasz310
26Kaczmarski Andrzej260
27Guzin Andrzej225
28Magdzik Sylwester210
29Turosz Adam205
30Sobólski Zenon200
31Linart Gracjan165
32Król Teodor55
33Wołoszyn Marek0





Towarzyskie Podlodowe Zawody w Szymanowicach 12.02.2011
miejsceimie i nazwiskoilość punktów
1Studniarz Dariusz2135
2Dębowski Jacek2010
3Gregorczyk Jarosław1925
4Maj Edmund1795
5Kaczmarrski Andrzej1760
6Wojtak Radosław1600
7Głód Ryszard1150
8Szymański Łukasz1030
9Skórnicki Sławomir885
10Leszczyński Jan755
11Kacperkiewicz Tomasz650
12Kwaśnik Tomasz610
13Choroś Robert520
14Bukiel Jarosław490
15Duda Zbigniew450
16Kwaśnik Jan0




Towarzyskie Podlodowe Zawody w Szymanowicach 13.02.2011
I TURAII TURA
1.Kaczmarski Andrzej - 5030 pktLeszczyński Jan - 2815 pkt
2.Duda Zbigniew - 4590 pktGregorczyk Jarosław - 2730 pkt
3.Chroś Robert - 4345 pktKwaśnik Tomasz - 2635 pkt
4.Wojtak Radosław - 4300 pktWojtak Radosław - 2335 pkt
5.Szymański Łukasz - 3780 pktGłód Ryszard - 2200 pkt
6.Gregorczyk Jarosław - 3750 pktDuda Zbigniew - 2140 pkt
7.Głód Ryszard 3715 pktKaczmarski Andrzej - 1715 pkt
8.Kacperkiewicz Tomasz - 3680 pktKacperkiewicz Tomasz - 1670 pkt
9.Leszczyński Jan - 3305 pktChoroś Robert - 1445 pkt
10.Studniarz Darek - 2885 pktStudniarz Darek - 1060 pkt
11.Kwaśnik Tomasz - 2810 pktSzymański Łukasz - 1050 pkt
12.Dębowski Jacek - 2720 pktWieczorek Henryk - 790 pkt
13.Linart Gracjan - 1600 pktLinart Gracjan - 765 pkt
14.BUkiel Jarosław - 1520 pktGuzin Andrzej - 740 pkt
15.Ciastoń Andrzej - 1060 pktMarzec Michał - 625 pkt
16.Wieczorek Henryk - 1035 pktBukiel Jarosław - 610 pkt
17.Rytel Michał - 995 pktRytel Michał - 585 pkt
18.Guzin Andrzej - 935 pktSzymański Ryszard - 545 pkt
19.Marzec Michał - 665 pktCiastoń Andrej - 390 pkt
20.Szymański Ryszard - 635 pktDębowski Jacek - 200 pkt




Podlodowe Mistrzostwa PZW Okręgu Tarnobrzeskiego


Dnia 30 stycznia odbyły się na zbiorniku Szymanowice Podlodowe Mistrzostwa okręgu w których startowało 51 zawodników , pierwsza tura odbywała się w sprzyjających warunkach także wyniki były lepsze w drugiej turze spadek ciśnienia spowodował bardzo słabe wyniki a co za tym idzie ogromne przetasowania poza pierwszym miejscem które było zamówione dla Radka pozdrawiam i zapraszam za rok.

Oto pierwsze 6 miejsc:



1. R.Wojtak
2. P.Śmieszek - Koło nr 1
3. A.Kaczmarski
4. M.Skrzat
5. Z.Duda
6. G.Wrzochol - Koło nr 36






Oto wyniki reszty reprezentantów naszego Koła:


8. Ł.Szymański
11. Sz.Bujczenko
17. G.Linart
18. A.Nieścior
21. R.Bugajski
22. M.Śmieszek
25. S.Chorab
28. J.Dębowski
34. A.Maciejewski
44. E.Maj


Autor: Gracjan Linart


Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Członków Koła PZW nr 1 w Sandomierzu



Zarząd Koła PZW nr w Sandomierzu informuje że w dniu 29.01.2011 (sobota) o godz 16.00 W Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej (dawna OAZA) na ulicy Armii Krajowej 1 odbędzie się w/w Zgromadzenie Członków Koła.






Otwarte Podlodowe Zawody o Puchar im. Stanisława Bińczaka



W niedzielę 23.01.2011 odbyły się podlodowe zawody upamiętniające wieloletniego działacza Koła, kolegę oraz świetnego wędkarza Ś.T.P Stanisława Bińczaka. W zawodach uczestniczyła jedna zawodniczka oraz 54 zawodników z 4 okręgów PZW którzy przez 4 godziny łowili dość słabo żerujące tego dnia ryby. W sumie zawodnicy złowili ponad 35 kg ryb, głównie łowiono płocie i okonie. Wszystkie ryby przez cały czas zawodów były przetrzymywane w wiadrach z wodą i po zważeniu przez skład sędziowski zostały natychmiast wypuszczone do wody.

Obsada sędziowska w składzie Edward Mrówka, Józef Bober i Roman Goździowski czuwali nad sprawnym przebiegiem zawodów, profesjonalnie i szybko zważyli ryby i wytypowali zwycięzcę.

Zwycięzcą został Radosław Wojtak z Niska który złowił ponad 2 kg ryb, oto pierwsza 6 nagrodzonych zawodników.






Otwarte Podlodowe Zawody o Puchar im. Stanisława Bińczaka
miejsceimie i nazwiskoilość punktów
1Radosław Wojtak (Nisko)2030
2Jarosław Gregorczyk (Radom)1495
3Szymon Bujczenko1470
4Michał Marzec1325
5Robert Toboła (Ostrowiec Świętokrzyski)1300
6Andrzej Guzin1195
7Dariusz Studniarz (Lipsko)1180
8Jacek Dębowski1160
9Łukasz Szymański1115
10Grzegorz Wrzochol1110
11Kamil Nieścior1095
12Paweł Śmieszek1070
13Zbigniew Duda1035
14Tomasz Kacperkiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski)1020
15Ryszard Szymański1005
16Andrzej Nieścior985
17Antoni Murczek (Tarnów)895
18Michał Śmieszek885
19Grzegorz Wrzesień865
20Edmund Maj755
21Robert Choroś (Zwoleń)750
22Artur Bidas725
23Andrzej Maciejewski715
23Zbigniew Ciepliński715
25Janusz Jakóła660
26Gracjan Linart645
26Ryszard Duliński645
28Maciej Bisztyga595
29Andrzej Kaczmarski570
30Ryszard Głód (Radom)525
31Dariusz Strojewski515
32Krzysztof Śmieszek500
33Andrzej Lipiec450
34Michał Siwko445
34Michał Pytel445
36Marek Słowikowski440
37Mateusz Kozak (Lipsko)430
38Grzegorz Pająk (Radom)415
38Leszek Przybyłek (Połaniec)415
40Mariusz Gacek (Tarnów)375
41Dariusz Tomaszewski345
42Tomasz Kwaśnik (Radom)330
43Rafał Bugajski300
44Janusz Wąs265
45Marcin Kwaśniewski (Połaniec)225
46Waldemar Gniewek (Tarnów)190
47Waldemar Ciastoń (Tarnów)170
48Zbigniew Kochański (Połaniec)145
49Mariusz Drobot (Tarnów)135
50Łukasz Król (Tarnów)110
51Zdzisław Bidas
51Adam Mamuszka0
51Andrzej Sałata0
51Barbara Studniarz (Lipsko)0

Wszystkim serdecznie gratulujemy a w szczególności Pani Basi która jako jedyna kobieta przyjechała na zawody i aktywnie w nich uczestniczyła.







Podziękowania dla Państwa Wieczorków za smaczny gorący posiłek.






Takiej frekwencji i atmosfery życzymy wszystkim i również sobie na kazdych zawodach wędkarskich.




Otwarte Podlodowe Zawody o Puchar ufundowany przez Sklep Wędkarski Amur


W niedziele 16.01.2011 na Zalewnie w Koprzywnicy odbyły się kolejne podlodowe zawody. Udział wzięło 16 zawodników którzy dzielnie rywalizowali w czterogodzinnej turze.

Obsada sędziowska: Józef Bober, Edward Mrówka jak zawsze profesjonalnie wskazali zwycięzcę.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów nagród Pawła Śmieszka (Sklep Wędkarski Amur) z Ostrowca Świętokrzyskiego, Ryszarda Szymańskiego z Dwikóz oraz Janusza Batugowskiego za udostępnienie łowiska





Otwarte Podlodowe Zawody o Puchar ufundowany przez Sklep Wędkarski Amur
miejsceimie i nazwiskoilość punktów
1Rafał Bugajski3180
2Szymon Bujczenko2625
3Jacek Dębowski2575
4Śmieszek Paweł2440
5Łukasz Szymański2270
6Andrzej Maciejewski2165
7Michał Marzec2040
8Paweł Książka1700
9Robert Toboła1690
10Ryszard Szymański1570
11Edmund Maj1445
12Gracjan Linart1045
13Marek Słowikowski1020
14Jan Kwaśnik735
15Michał Siwko640
16Janusz Wąs585


Wszystkim serdecznie gratulujemy!




Podlodowe Mistrzostwa Koła - 2011


08.01.2011 w sobotę odbyły się Mistrzostwa Koła PZW nr 1 w Sandomierzu. Wystartowało 20 zawodników którzy dzielnie w 2 turach wędkowali z dobrymi wynikami, ogólnie złowili 33,1 kg ryb. Rybami dominującymi były płotka, krąp, okoń, trafiały się leszcze i kleń( największa ryba zawodów).

Jak zawsze sędziowie w składzie Franciszek Makowski, Edward Mrówka i Józef Bober szybko i sprawnie zważyli ryby (które oczywiście wróciły wszystkie do wody) i wskazali zwycięzcę.


Zwyciężył kolega Andrzej Nieścior, który wypadł najlepiej w 2 turach i do tego otrzymał puchar za największą rybę w I turze, w II turze największą rybę złowił Stanisław Ura który otrzymał również puchar. Była to największa ryba zawodów - kleń o wadze 465 gr. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim takich wyników.

Oto pozostałe wyniki:

1. Andrzej Nieścior - 5 pkt
2. Okoń Bujczenko - 7 pkt
3. Łukasz Szymański - 11 pkt
4. Przemysław Chorab - 13 pkt
5. Stanisław Ura - 13 pkt
6. Rafał Bugajski - 15 pkt
7. Paweł Śmieszek - 16 pkt
8. Kamil Nieścior - 18 pkt
9. Ryszard Szymański - 18 pkt
10. Edmund Maj - 21 pkt
11. Gracjan Linart - 21 pkt
12. Sebastian Chorab - 21 pkt
13. Jan Kwaśnik - 21 pkt
14. Michał Śmieszek - 24 pkt
15. Andrzej Maciejewski - 25 pkt
16. Jacek Dębowski - 26 pkt
17. Zdzisław Bidas - 35 pkt
18. Krzysztof Śmieszek - 36 pkt
19. Ryszard Duliński - 37 pkt
20. Michał Siwko - 38 pkt



(klinknij w miniaturkę zdjęcia zeby przejść do galerii zdjęć)




Wyniki w I i II turze:

I TURAII TURA
1.Andrzej Nieścior - 2555 pktPrzemysław Chorab - 1980 pkt
2.Okoń Bujczenko - 1580 pktNieścior Kamil - 1550 pkt
3.Paweł Śmieszek - 1250 pktStanisław Ura - 1420 pkt
4.Łukasz Szymański - 995 pktAndrzej Nieścior - 1315 pkt
5.Jan Kwaśnik - 915 pktOkoń Bujczenko - 1275 pkt
6. Sebastian Chorab- 900 pktEdmund Maj - 1265 pkt
7.Rafał Bugajski - 875 pktŁukasz Szymański - 1120 pkt
8.Ryszard Szymański - 845 pktRafał Bugajski - 1040 pkt
9.Gracjan Linart - 810 pktJacek Dębowski - 980 pkt
10.Stanisław Ura - 790 pktRyszard Szymański - 960 pkt
11.Andrzej Maciejewski - 750 pktMichał Śmieszek - 955 pkt
12.Przemysław Chorab - 745 pktGracjan Linart - 695 pkt
13.Michał Śmieszek - 635 pktPaweł Śmieszek - 600 pkt
14. Zdzisław Bidas - 605 pktAndrzej Maciejewski - 560 pkt
15.Edmund Maj - 460 pkt Sebastian Chorab - 460 pkt
16.Kamil Nieścior - 455 pktJan Kwaśnik - 260 pkt
17.Jacek Dębowski - 435 pktRyszard Duliński - 140 pkt
18.Krzysztof Śmieszek - 375 pktKrzysztof Śmieszek - 70 pkt
19.Michał Siwko - 260 pktMichał Siwko - 20 pkt
20.Ryszard Duliński - 185 pktZdzisław Bidas - 0 pkt




Klasyfikacja Podlodowego Grand Prix 2011 po 3 turach
miejsceimie i nazwiskoilość punktów
1Andrzej Nieścior11
2Łukasz Szymański12
3Stanisław Ura16
4Ryszard Szymański22
5Okoń Bujczenko24
6Jacek Dębowski28 (3195)
7Edmund Maj28 (2765)
8Kamil Nieścior28 (2765)
9Gracjan Linart29
10Przemysław Chorab30 (2725)
11Jan Kwaśnik30 (1970)
12Rafał Bugajski32
13Paweł Śmieszek33
14Sebastian Chorab38
15Andrzej Maciejewski42
16Sławomir Bryła47
17Zdzisław Bidas48
18Michał Siwko49
19Ryszard Duliński50
20Michał Śmieszek51
21Krzysztof Śmieszek53
22Jan Wąs54
23Andrzej Guzin57
24Stanisław Soboeraj58


Pozostały już tylko 2 tury Podlodowego GP Koła PZW nr 1 w Sandomierzu. Ze wszystkich 5 tur najgorsza tura każdego zawodnika nie będzie się liczyć do wyniku końcowego.


Serdecznie gratulujemy!




Zawody Podlodowe o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza


W niedziele 19.12.2010 na Zalewie w Koprzywnicy odbyły się pierwsze zawody w Wędkarstwie Podlodowym. Na starcie stanęło 55 zawodników i w mroźnej ale słonecznej pogodzie łowili przez 4 godziny.

Po czterogodzinnej turze Sedzia Główny Edward Mrówka i Sędzia Wagowy Józef Bober szybko i sprawnie wskazali zwycięzców.



Oto lista zawodników i miejsca które wywalczyli:



1. M. Gacek - Tarnów - 3505 pkt

2. Ł. Szymański - Sandomierz Koło nr 1 - 3145 pkt

3. D. Studniarz - Radom - 3055 pkt

4. R. Wojtak - Nisko - 2520 pkt

5. R. Głód - Radom - 2135 pkt

6. P. Burzawa - Tarnów - 2080 pkt

7. J. Dębowski - Sandomierz Koło nr 1 - 1780 pkt

8. S. Ura - Sandomierz Koło nr 1 - 1770 pkt

9. G. Pająk - Radom - 1620 pkt

10. R. Szymański - Sandomierz Koło nr 1 - 1610 pkt

11. A. Maciejewski - Ostrowiec Świętokrzyski - 1605 pkt

12. S. Bryła - Sandomierz Koło nr 1 - 1585 pkt

13. J. Leszczyński - Radom - 1580 pkt

14. W. Łyjak - Radom - 1495 pkt

15. T. Iwoła - Radom - 1420 pkt

16. T. Kacperkiewicz - Ostrowiec Świętokrzyski - 1375 pkt

17. G. Bałata - Tarnobrzeg Koło nr 29 - 1325 pkt

18. M. Wieczorek - Sandomierz Koło nr 36 - 1310 pkt

19. A. Nieścior - Sandomierz Koło nr 1 - 1265 pkt

20. Ł. Król - Tarnów - 1255 pkt

21. A. Ciastoń - Tarnów - 1245 pkt

22. P. Cena - Tarnobrzeg Koło nr 29 - 1210 pkt

23. Z. Markieczicz - Tarnobrzeg Koło nr 29 - 1200 pkt

24. T. Kwaśnik - Radom - 1180 pkt

25. A. Mruczek - Tarnów - 1155 pkt

26. M. Turek - Tarnobrzeg Koło nr 2 - 1130 pkt

27. A. Lasota - Radom - 1100 pkt

28. A. Seremet - Ostrowiec Świętokrzyski - 1080 pkt

29. J. Grzegorczyk - Radom - 1045 pkt

30. E. Maj - Sandomierz Koło nr 1 - 1040 pkt

31. P. Śmieszek - Koło nr 27 - 985 pkt

32. A. Kaczmarski - Koło nr 27 - 910 pkt

32. G. Linart - Sandomierz Koło nr 1 - 910 pkt

34. Z. Duda - Opatów Koło nr 23 - 860 pkt

35. J. Kwaśnik - Sandomierz Koło nr 1 - 815 pkt

36. D. Tomaszewski - Opatów Koło nr 23 - 810 pkt

37. M. Marzec - Sandomierz Koło nr 36 - 780 pkt

38. K. Nieścior - Sandomierz Koło nr 1 - 760 pkt

39. L. Bock - Radom - 675 pkt

40. M. Siwko - Sandomierz Koło nr 1 - 670 pkt

41. R. Bugajski - 640 pkt

42. G. Wrzesień - Opatów Koło nr 23 - 630 pkt

43. J. Wąs - Sandomierz Koło nr 1 - 455 pkt

44. W. Orłowski - 425 pkt

45. M. Kazimierski - 400 pkt

46. R. Toboła - Opatów Koło nr 23 - 395 pkt

47. M. Dorbot - Tarnów - 375 pkt

48. P. Książka - Ostrowiec Świętokrzyski - 305 pkt

49. R. Wilk - Tarnobrzeg Koło nr 2 - 210 pkt

50. R. Duliński - Sandomierz Koło nr 1 - 205 pkt

51. Z. Bidas - Sandomierz Koło nr 1 - 145 pkt

52. W. Gniewek - Tarnów - 140 pkt

53. A. Guzin - Sandomierz Koło nr 1 - 10 pkt

55. S. Sobieraj - Sandomierz Koło nr 1 - 0 pkt

55. Z. Ślimak - Ostrowiec Świętokrzyski - 0 pkt









Klasyfikacja Podlodowego Grand Prix w Kole nr 1 w Sandomierzu


1. Łukasz Szymański

2. Jacek Dębowski

3. Stanisław Ura

4. Ryszard Szymański

5. Sławomir Bryła

6. Andrzej Nieścior

7. Edmund Maj

8. Gracjan Linart

9. Jan Kwaśnik

10. Kamil Nieścior

11. Michał Siwko

12. Janusz Wąs

13. Ryszard Duliński

14. Zdzisław Bidas

15. Andrzej Guzin

16. Stanisław Sobieraj


Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody już wkrótce!





Sezon Podlodowy


Zarząd koła serdecznie zaprasza wędkarzy do uczestnictwa w Grand Prix Wędkarstwa Podlodowego.

Odbędą się:


Zawody o Puchar Stanisława Bińczaka (I tura)

Zawody o Puchar Burmistrza Sandomierza(I tura)

Mistrzostwa Koła nr 1 w Sandomierzu (II tury)

Zawody o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego (I tura)


Każde zawody odbędą się na innym zbiorniku, daty , miejsca zbiórek itp będą podawane w najbliższym czasie.

A oto jakie nagrody czekają na zawodników z pierwszych 6 pozycji





Serdeczenie zapraszamy!



Zawody w Wędkowaniu Nocnym o Puchar X Wieków Sandomierza



Drużyna AMUR Radzyń Podlaski zwyciężyła w XXVIII Zawodach w Wędkowaniu Nocnym o Puchar X Wieków Sandomierza, które w dniach 14-15 sierpnia 2010 roku rozegrano na kanale elektrowni w Połańcu. Zawody wyjątkowo odbyły się w mieście energetyków z powodu zbyt wysokiej wody na Wiśle w rejonie Sandomierza.

Wyniki drużynowe:

Miejsce - Nazwa drużyny - Waga złowionych ryb
1. AMUR Radzyń Podlaski - 12.285 gr.
2. Koło PZW w Suchedniowie - 11.665 gr.
3. Koło PZW nr 1 w Sandomierzu I drużyna - 11.220 gr.
4. LIN I Jędrzejów - 10.790 gr.
5. Koło PZW nr 1 w Sandomierzu II drużyna - 9.460 gr.
6. Pomorska Spółka Gazownicza – Olsztyn - 7.515 gr.
7. Koło PZW Połaniec - 6525 gr.
8. Starachowice II - 6450 gr.
9. ZANDER Radzyń Podlaski - 6305 gr.
10. Koło Wierzbica - 4595 gr.
11. Koło PZW nr 1 Gazowania Sandomierska - 4500 gr.
12. WKS Kutno - 4360 gr.
13. Starachowice II - 3610 gr.
14. Belgips Sandomierz nr 1 - 2890 gr.
15. Koło nr 51 Radom - 2625 gr.
16. LIN II Jędrzejów - 2620 gr.


Wyniki indywidualne największa ryba zawodów:

Miejsce - Imię i nazwisko - Drużyna - Gatunek i waga złowionej ryby
1. Dariusz Szczubiał - koło nr 1 Sandomierz - Karp - 2565 gr.
2. Leszek Piskorz - LIN Jędrzejów - Karp - 2330 gr.
3. Jarosław Równicki - LIN Jędrzejów - Karp - 2160 gr.
4. Jarosław Cieślik - Koło PZW Suchedniów - Leszcz - 2145 gr.
5. Paweł Kałuszyński - Radzyń Podlaski - Leszcz - 2110 gr.
6. Mirosław Kaspruk - Pomorska Spółka Gazownicza Olsztyn - Leszcz - 1970 gr.


Rywalizacja w poszczególnych gatunkach ryb:

Gatunek ryby - Waga - Imię i nazwisko - Drużyna
KARP - 2565 gr. - Dariusz Szczubiał - Sandomierz
LESZCZ - 2145 gr. - Jarosław Cieślik - Suchedniów
KARAŚ SREBRZYSTY - 980 gr. - Bogusław Greń - Starachowice
CERTA - 290 gr. - Krzysztof Pawłowski - Kutno
JAŹ - 325 gr. - Jarosław Równicki - Jędrzejów
KLEŃ 225 gr. - Stanisław Ura - Sandomierz







Spinningowe Mistrzostwa Koła nr 1 w Sandomierzu


10.07.2010 odbyła się pierwsza tura w/w zawodów. Zaczęliśmy łowienie o 5.15, pogoda dopisała, wiec i wyniki były zadowalające. Przez 7 g